Chodzące mumie i dziwne znaczki

Kim są chodzące mumie? To nasze dzieciaki po zajęciach z pierwszej pomocy. Dziwne znaczki? Nazwy wacht pisane runami.
To były nasze główne zajęcia w obozowy poniedziałek.

25.06.2018

W poniedziałek pogoda nadal nie była sprzyjająca do żeglowania. Było zimno
i lał deszcz. Dzieciaki już marudzą o żeglowanie, ale nic nie możemy zrobić. Nie umiemy jeszcze powstrzymać deszczu, ale na szczęście pogoda nam pomaga, prognozy na wtorek są bardziej optymistyczne (chociaż to tylko prognozy).

Rano dzieciaki miały zajęcia z pierwszej pomocy. Cała grupa przez kilka godzin rozmawiała o podstawowych zasadach, uczyła się układania w pozycji bocznej ustalonej, jak prawidłowo wzywać pomoc. Największym zainteresowaniem cieszyła się jednak nauka bandażowania. Dzieciaki bandażowały nie tylko ręce
i nogi, ale …. wszystko

Po obiedzie upragniony czas na telefony czyli cisza poobiednia. Nasze dzieciaki były podwójnie szczęśliwe, bo w końcu został otwarty sklepić na terenie ośrodka i mogli pójść na zakupy.

Popołudniowe zajęcia  były ściśle związane z wikingami. Dzieciaki poznały legendę o tym jak powstały runy, potem zapoznały się z tym zapisem. Na sam koniec próbowali wcielić się w wikingów i na drewnianych tabliczkach pisali nazwy wacht lub inne wyrażenia. Może komuś uda się odgadnąć?  Zachęcamy do odgadywania w komentarzach!