Jak pakować się na wyjazd żeglarski?

Za tydzień już będą wakacje! Za tydzień już wyjeżdżamy na obóz. Gorączka przygotowań w pełni, zakupy, stres rodziców czy dziecko da radę, ekscytacja dziecka na może pierwszy dłuższy wyjazd bez rodziców … Ale jak tak właściwie spakować się na wyjazd żeglarski? Zapraszamy do zapoznania się z kilkoma poradami z naszej strony (nie tylko do pakowania dzieci na obóz).

Pakowanie to przed każdym wyjazdem nie lada zagwoskta dla wielu z nas. Co się może przydać, w co się spakować. Przy dłuższych wyjazdach problem
z tym jaka będzie pogoda, bo przecież ta długoterminowa nie do końca może się sprawdzić. Z wyjazdem na rejs jest jeszcze trudniej. Tam naprawdę przyda się wszystko! Ubrania grube, cienkie, przewiewne, przeciwdeszczowe. Na wodzie może zastać naprawdę różna pogoda.

GIF

Jednak wrzucanie wszystkiego do torby jak Myszka Mickey też nie jest do końca dobrym pomysłem. Przecież miejsca wcale nie jest tak dużo na jachcie czy
w domku, który trzeba dzielić z kilkoma innymi osobami.

No dobrze, przejdźmy do konkretów i zacznijmy od tego w co najlepiej jest spakować się na obóz żeglarski lub rejs.

Doskonałym wyborem jest pakowanie się w miękką torbę podróżną lub plecak.

Dzięki nim, po rozpakowaniu rzeczy do półek torbę można łatwo złożyć i schować pod łóżko czy do bakisty na jachcie. Sztywne walizki zajmują dużo miejsca, nie można ich nigdzie schować. Do domków, czy na jacht walizkę na kółkach i tak trzeba nieść w ręku przez nierówny teren, leśną drogę lub plażę, czy pomost więc niestety z wygody kółek nie będzie jak skorzystać. Dlatego zachęcamy wszystkich, a szczególnie rodziców naszych obozowiczów
o pakowanie w torby, a nie w walizki.

Jeżeli chodzi o wyjazdy dzieci na obóz warto, żeby uczestniczyły w pakowaniu. Oczywiście 6 letnie dziecko nie da rady samo się zapakować, jednak rodzic powinien go zaprosić do tego. Mali podopieczni na obozie często tak naprawdę nie wiedzą jakie mają rzeczy w torbie. Podczas pakowania trzeba pokazać każdą rzecz jednak to może i tak nie wystarczyć szczególnie w przypadku tych najmłodszych. Kolejna rada żeby wróciły wszystkie rzeczy? Podpisać na metce tak żeby można było sprawdzić do kogo należy.

GIF

Na wyjazd żeglarski nie warto brać nowych markowych ubrań. Podczas pływania mogą one szybko wypłowieć. Oczywiście dzieciaki będą uczestniczyły w różnych zajęciach, a o zabrudzenia nie trudno.

Dobrze, ale co tak naprawdę trzeba zabrać na obóz czy rejs?

Tutaj jest dostępny spis ekwipunku, który zawiera najbardziej potrzebne rzeczy na wyjazd na obóz żeglarski lub rejs.

Jest to obowiązkowy zestaw małego żeglarza na obozie. Ciężko jest zabrać ubrań na 14 dni. Zajmuje to dużo miejsca, a część rzeczy i tak nie zostanie wykorzystana. W trakcie naszych obozów, w środkowy weekend robimy zawsze dzień obozowego prania. Jest to świetna okazja do próby dzieciaków jak wyglądanie pranie w ręku, a przy okazji wystarczy żeby odświeżyć podstawowe ubrania. Spieszymy jeszcze z wyjaśnieniem czemu te kilka rzeczy powinny się znaleźć w plecaku.

• Bidon – Żeglowanie trwa około 2-3 godzin. W upalny dzień to naprawdę sporo,
    a należy pamiętać o odpowiednim nawadnianiu organizmu.
  • Czapka – Ojj, słońce praży na wodzie mocniej niż lądzie. A co gorsza wcale tego tak nie czuć, więc dużo łatwiej o udar.
  • Buty z białą podeszwą – Chodzi przede wszystkim o nie rysowanie jachtu. Czarna podeszwa tak samo jak na szkolnej sali gimnastycznej może zostawiać ślady. Poza tym ważne jest, aby stopa była zakryta. Jest może gorąco, jednak chroni to nogę przed urazami. Na jachcie jest mnóstwo drobnych elementów,
    o które nie trudno zahaczyć.

W przypadku naszych obozów odradzamy dawanie dzieciom telefonów, aparatów i innych urządzeń. Po pierwsze nie ma na nie za bardzo czasu, na wodę i zajęcia jest zakaz brania telefonów. Zdjęcia pamiątkowe będą, ponieważ przez cały czas obozu ktoś z kadry robi zdjęcia, filmiki itp.

Jeżeli jest coś co warto dodać do naszej listy prosimy o komentarze.

Do zobaczenia na wodzie!