Kim jesteśmy

Fundacja Szkoła Żeglarstwa Tradycyjnego czyli tak naprawdę o co chodzi? Naszą pasją  jest oczywiście żeglarstwo. Jednak nie do końca takie jak widzimy aktualnie na mazurach. Od lat obserwujemy coraz mniejszą znajomość kultury żeglarskiej, a przecież etykieta żeglarska to coś wspaniałego. Na jeziorach spotykamy coraz mniej żeglarzy z pasją i miłością do przyrody. Do tego chcemy wrócić, aby dzieci i młodzież już od najmłodszych lat zwracały uwagę na tak proste rzeczy jak pomoc w porcie albo pomachanie mijanej załodze na wodzie. 

Żeglarstwo tradycyjne to też ukłon w stronę ekologii – im mniej używania silników tym lepiej. Drewniane jachty
z jak najmniejszą ilością tworzyw sztucznych to też dla środowiska coś wspaniałego. Kładziemy nacisk na używanie odpowiednich środków do mycia pokładu. 

Chcemy promować żeglarstwo klasyczne. Drewniane jachty – może mniej wygodne od tych współczesnych naszym zdaniem mają w sobie “to coś”. Rejsy na takich jachtach to naprawdę wielka przygoda.

Fundacja to jednak przede wszystkim ludzie, którzy ją tworzą. Jesteśmy grupą przyjaciół, rodziną, która ma wspólny cel i pasję. Wspólne spędzanie czasu dla nas to sama przyjemność. Staramy się, aby osoby, które dołączają do naszych zajęć również czuły tą przyjazną atmosferę. Jesteśmy też otwarci na wszystkich wolontariuszy i osoby chętne do współpracy z nami. Sami cały czas się szkolimy i pogłębiamy swoją żeglarską wiedzę. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o naszych instruktorach lub masz do nas pytania zapraszamy!


Żeglarstwo to dla nas nadal przyjemność. Najwięcej czerpiemy jej podczas zlotów klubu Jacht Oldtimer gdzie możemy spotkać się z osobami, które tak jak my uwielbiają drewniane jachty. Staramy się również jako fundacja pomagać w organizacji tych zlotów, ale także wykorzystać je jak najlepiej na zgłębienie wiedzy o tradycyjnym żeglarstwie.