Obóz dziecięcy 6-10 lat

Czy wysyłanie dziecka w wieku 6 lat na obóz żeglarski to dobry pomysł? Naszym zdaniem tak. To idealny moment żeby rozpocząć przygodę żeglarską i spędzić mnóstwo czasu na świeżym powietrzu.

Organizacja naszych obozów to już wiele lat doświadczenia. Co roku zabieramy około 30 uczestników na jeden turnus, którymi opiekuje się aż 9 osób kadry! To naprawdę bardzo dużo, ale nic dziwnego. Musimy mieć oczy dookoła głowy. Cały obóz dzielimy na dwie grupy, do której jest przypisany jeden wychowawca opiekujący się nią. Staramy się też, aby każdy pokój czy domek miał swojego opiekuna, którym może sprawdzać co się dzieje u dzieci, czytać wieczorami bajki lub rozwiązywać trudniejsze sytuacje.

Dzieci w wieku 6-10 lat bardzo szybko się nudzą tym co robią. Dla nich cały czas musi się coś dziać. Doskonale o tym wiemy i rozumiemy to. Dlatego wszystkie zajęcia organizowane w trakcie trwania obozów są przeplatana wieloma elementami. Co wtedy robimy? Śpiewamy szanty, gramy w krótkie gry, śpiewamy pląsy harcerskie. Cały czas staramy się rozwijać u dzieci ciekawość świata, ale też zainteresowania, poszerzać ich wiedzę.

Same zajęcia, które organizujemy dzieciom to bardzo ważna sprawa. Tak jak wspomnieliśmy wcześniej obóz jest podzielony na dwie grupy. W ciągu dnia każda grupa ma takie same zajęcia, ale w różnych momentach. Przykładowo gdy pierwsza grupa przed obiadem żegluje, druga ma zajęcia na lądzie. Po obiedzie następuje zamiana. Dzieci, które żeglowały bawią się na lądzie, a pozostali idą na wodę.

Jednak jak właściwie wygląda żeglowanie z takimi dzieciakami? Najważniejsze to bezpieczeństwo. Żadne dziecko nie wejdzie na łódkę jeżeli nie będzie miało na sobie założonego kapoku. Wcześniej z dziećmi omawiamy jak należy się zachowywać, co robić (przede wszystkim uważnie słuchać sternika). Uczestnicy obozu, którzy już pływali z nami wcześniej lub naszym zdaniem radzą sobie bardzo dobrze mają możliwość pływać w parach przy asekuracji motorówki. Ci, którzy nie czują się pewnie żeglują razem ze sternikiem. Pamiętamy o tym, że dla naszych podopiecznych to ma być przyjemnie spędzony czas więc do niczego nie zmuszamy.

radosna Basia
nauka taklowania
“panie sterniku, trudne s\u0142owa znasz!”
dam radę sama!
załoga astrona
_MG_3121
Jezioro Wągiel
_MG_3140

Ważne jest jeszcze to co dzieje się na lądzie. Nauka przez zabawę, to można powiedzieć w bardzo dużym skrócie o naszych zajęciach. Uczymy podstawowej wiedzy żeglarskiej, pierwszej pomocy, zasad bezpieczeństwa. Co roku też nasz obóz ma konkretny temat jak np. Leonid Teliga, którego postać przybliżaliśmy dzieciom na obozie 2 lata temu. Gdy jest piękna pogoda nie brakuje plażowania pod czujnym okiem ratownika. Organizujemy wiele turniejów sportowych, bo przecież sport to zdrowie, a żeglarz musi mieć siłę. Jest pełno gier, zabaw integracyjnych i edukacyjnych. U nas nie ma nudy!

Zabawy integracyjne
Przygotowania do meczu
_MG_3009
dziewczynki mumie
kto wygra mecz!?
czas na czytanie
wieczorne ognisko
Nowy członek obozu
Cóż za uśmiechy
Szybko po wodę!

Dzieci w ciągu dnia mają godzinną ciszę poobiednią. Zawsze zachęcamy rodziców, aby dzieci tylko wtedy mogły korzystać ze swoich telefonów, dzięki temu odpoczywają od nich.

Nasza kadra jest młoda, ale pracuje z dziećmi od kilku lat. Część z nich prowadziła drużyny harcerskie, wyjeżdżała na obozy jako młodsza kadra czy też prowadziła zajęcia żeglarskie dla dzieci w ciągu roku. Mają ukończone wymagane kursy.

Informacje odnośnie obozu dla dzieci w wieku 6-10 lat można znaleźć tutaj: http://szt.edu.pl/obozy/dla-dzieci/

W razie wszelkich pytań odnośnie obozów zachęcamy do kontaktu z nami:
e-mail: zeglarstwotradycyjne@outlook.com

można też nas znaleźć na fb:
facebook.com/zeglarstwotradycyjne

oraz instagramie: