Obozowe życie w pełni cz. 2

Neptunalia opisane, ale przecież to nie jedyna atrakcja naszego obozu. Zapraszamy na kolejny opis naszych przeżyć i zmagań (aktualnie głównie związane z pogodą)

12-14.07.2018

Na początku gdyby ktoś ominął cz. 1 obozowego życia to zapraszamy do przeczytania wpisu tutaj.

Każdy dzień rozpoczyna się apelem. Meldowanie wachtowych, krótki rozkaz. Wszystko po to, aby dyscyplina pojawiała się na każdym kroku. Jest ona przecież tak ważna w trakcie żeglarskich przygód. Jak wygląda apel?

Po apelu sprawdzenie czystości, przygotowanie do zajęć i czas ruszać. Pogoda niestety nam nie sprzyja, od czwartku pada, jest pochmurno i dość chłodno. Przez ośrodek płyną strumyczki, stoją wielkie kałuże. Przez to kadra ma utrudnione zadanie. Trzeba tak zorganizować zajęcia żeby dzieciaki się nie zanudziły, ale też czegoś nauczyły.

Co robiliśmy w takim razie? Wykład z meteorologii, locji, pierwsza pomoc. Brzmi nudno? Oprócz tego (w przerwach od deszczu) zajęcia sportowe i gra
w zakupy. Polega ona na tym, że dzieciaki biegają po ośrodku do handlarzy – kadry. Muszą zdobyć dane przedmioty z listy. Nie jest to łatwe, bo na początku nie mają ani gotówki ani rzeczy na wymianę więc muszą negocjować i próbować zdobyć to co niezbędne. Jak to na początku zrobić? Odpowiedzieć na pytanie handlarza, pobiec do innego żeby uzyskać tą informację itp.

Najbardziej intrygująca chyba jest “jaka to melodia”. Tak, dokładnie. Przeprowadziliśmy teleturniej! Odbyło się 6 rund czyli dokładnie tyle ile liczy największa wachta na obozie. Każdy z uczestników, miał okazję się sprawdzić. W każdej rundzie były 4 “podrundy”, po każdej odpadał jeden uczestnik. Na koniec wielki finał dla najlepszych.

Sobota to kolejny ulewny dzień. Dzisiaj nam to zupełnie nie przeszkadzało, bo pojechaliśmy na wycieczkę. A gdzie? Do Parku Wodnego Tropikana
w Mikołajkach. Tam spędziliśmy półtorej godziny, później krótkie zwiedzanie (po padało) i zakupy na rynku i powrót do ośrodka. Po obiadokolacji obejrzeliśmy film, kąpiel i czas spać.