Ahoj przygodo!

W końcu bezchmurne, błękitne niebo, słońce, wiatr … Co to oznacza? Oczywiście idealną pogodę dla małych żeglarzy. Tak, w końcu ruszyliśmy na żagle!

27.06.2018

Poranek wszystkich nas powitał piękną pogodą. Uczestnicy, ale chyba przede wszystkim kadra się bardzo ucieszyła z tego powodu. Prognozy na cały dzień były również bardzo optymistyczne dlatego od razu komendantka obozu rozpisała załogi na żaglówki. Po śniadaniu i porannym apelu rozpoczęły się pierwsze przygotowania do wyjścia na wodę. Początkowo idzie to bardzo powoli. Trzeba dzieciakom przypominać o najważniejszych rzeczach czyli butach z jasną podeszwą, czapkach, smarowaniu się filtrami, ale przede wszystkim bidonach
z wodą. Bez tego nie ma szans na wyjście na wodę.

Gdy nasi podopieczni z pierwszej grupy byli gotowi, ubrani w kapoki poszliśmy nad jezioro taklować żaglówki. Oczywiście wszyscy dzielnie pomagali przenieść cały sprzęt nad jezioro. Co nosili? Żaglówki już na wodzie, ale do nich trzeba przynieść bom, żagle, pagaje itd.

 

Cały sprzęt żeglarski już nad wodą więc można w końcu taklować. Po wczorajszych zajęciach wszyscy wiedzieli jak to wygląda i o co w tym chodzi więc poszło dość sprawnie.

Grupa 15 śmiałków ruszyła w mini rejs po nowe przygody na 7 żaglówkach:

  • 3 bogorki (po jednym załogancie na każdej)
  • junga (dwóch zalogantów)
  • 320 (dwóch załogantów)
  • astron (4 załogantów + sternik)
  • neptun (4 załogantów + sternik)

Wszyscy byli asekurowani z motorówki na której pływał jeden ze sterników

A co w tym czasie robili pozostali uczestniczy? To co tygryski lubią najbardziej! Plażowali, grali w piłkę, siatkówkę, czytali książki. Po obiedzie nastąpiła zamiana, grupa która była na lądzie poszła żeglować, a Ci którzy rano oglądali brzeg z jeziora bawili się na plaży.

Wieczorem przyszła pora na pierwsze wspólne ognisko. Rozmawialiśmy na nim o nazwach naszych wacht i śpiewaliśmy szanty.

Co przyniesie jutro? Na pewno mnóstwo wrażeń .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.