Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

szt.edu.pl/polkolonie/ wszystkie informacje już dostępne na naszej stronie internetowej! Znajdziecie też tam formularz zgłoszeniowy!Zima pod żaglami? Takie rzeczy tylko u nas! Zachęcamy do zapisów, liczba miejsc mocno ograniczona. Gdzie dokładnie będziemy się bawić? W naszym ulubionym miejscu Restauracja Winogrono
... See MoreSee Less

https://szt.edu.pl/polkolonie/ wszystkie informacje już dostępne na naszej stronie internetowej! Znajdziecie też tam formularz zgłoszeniowy!
3 weeks ago
Szkoła Żeglarstwa Tradycyjnego

Kolejny znany! ❤️👉"Znani, którzy żeglują"👈

John Lennon.

W 1980 roku, John Lennon, jeden ze słynnych Beatlesów tkwił w artystycznej blokadzie, jaka siedziała w nim pięć lat, szukając sposobu na jej przełamanie.

Wczesną wiosną tego roku kupił niewielką, 4-metrową żaglową łódkę dla żeglowania w okolicach Nowego Jorku. Jak się okazało, to nie był jednak dobry sposób na rozpoczęcie żeglarskiej przygody dla prawie 40-letniego mężczyzny.

Jeden z przyjaciół mówił, że Lennon od dawna marzył o podróży przez Atlantyk albo innym mocnym przeżyciu, godnego mężczyzny w tym wieku. Zwykle w tym okresie życia faceci kupują motocykl albo sportowy samochód.

John Lennon wypożyczył zatem jacht i wyruszył w żeglarską podróż na Bermudy.
Trzeciego dnia podróży jacht trafił w ciężki sztorm i bardzo szybko cała pięcioosobowa załoga włącznie z kapitanem legła zmożona morską chorobą.

Z podróży tej zachował się dziennik jachtowy prowadzony przez kapitana jachtu i wspomnienia przyjaciół z tego rejsu. Lennon, początkujący żeglarz musiał stanąć za sterem, bo nikt inny nie był w stanie prowadzić jachtu.

„Na początku byłem przerażony, ale po jakimś czasie już wiedziałem co mam robić. Zaakceptowałem sytuację, w której się znaleźliśmy , w pełni się z nią pogodziłem – wspominał Lennon w wywiadzie dla Playboya – wtedy zacząłem mieć mistyczne wrażenie, że jest też ktoś obok, kto steruje razem ze mną. Wszystkie moje lęki minęły. Zacząłem się cieszyć sytuacją, nawet zacząłem śpiewać na cały głos w tym sztormie jakieś stare szanty”.

Gdy po sześciu dniach sztormowego rejsu dopłynęli do Hamilton na Bermudach Lennon był innym człowiekiem. Zszedł z pokładu jachtu zrelaksowany, pełen energii i zainspirowany do pracy.

Muzyk został na Bermudach przed dwa miesiące. Pisał piosenki, komponował, nagrywał, spędzał czas w klubach i włóczył się okolicy.

W ciągu siedmiu tygodni skomponował prawie wszystkie piosenki ze swojego ostatniego albumu „Double Fantasy”. Czy to żeglarstwo przerwało artystyczny impas? Wiele wskazuje na to że przeżycia rejsu faktycznie pchnęły Lennona do dalszej pracy twórczej. 💪⛵

Autorem nowego cyklu 👉"Znani, którzy żeglują"👈 jest Andrzej Minkiewicz , twórca i spiritus movens festiwalu żeglarskiego JachtFilm ⛵🎥, prawdziwa kopalnia żeglarskich historii.

Żeglarstwo poleca dobre treści!

#żeglarstwo #zeglarstwo #ZnaniKtórzyŻeglują #sailing #sailingboat #ciekawostki #historia

Kolejny znany! ❤️

"Tu kolęda i gwiazdka,
Wigilijny stół