Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Zakończyliśmy dzisiaj pierwszy turnus półkolonii pod żaglami. Dajcie znać jak będziesz wasze (a przede wszystkim dzieciaków) wrażenia pod żeglarskiej przygodzie ⛵
My jak zawsze dziękujemy Restauracja Winogrono za wspaniałe przyjęcie (zrobimy to jeszcze raz na koniec wszystkich turnusów), ale dzisiaj wspominany o nich, bo mają 5 lecie istnienia! My dzięki nim żeglujemy już od 3 lat ❤️🏴‍☠️
... See MoreSee Less

My jak zawsze dziękujemy Restauracja Winogrono za wspaniałe przyjęcie (zrobimy to jeszcze raz na koniec wszystkich turnusów), ale dzisiaj wspominany o nich, bo mają  5 lecie istnienia! My dzięki nim żeglujemy już od 3 lat ❤️🏴‍☠️

Wakacje w pełni, my żeglujemy w najlepsze i mierzymy się z pirackimi przygodami. Co ważne jeżeli ktoś ma jeszcze ochotę do nas dołączyć - zapraszamy! Zostały pojedyncze miejsca na lipcowych turnusach szt.edu.pl/polkolonie/ ... See MoreSee Less

Wakacje w pełni, my żeglujemy w najlepsze i mierzymy się z pirackimi przygodami. Co ważne jeżeli ktoś ma jeszcze ochotę do nas dołączyć - zapraszamy! Zostały pojedyncze miejsca na lipcowych turnusach https://szt.edu.pl/polkolonie/
1 week ago
Szkoła Żeglarstwa Tradycyjnego

Tak nas pirackie przygody pochłonęły, że aż zapomnieliśmy się meldować!🙈
U nas wszystko cudownie 💪 robimy pirackie bandery, makiety wysp pirackich, no ale przede wszystkim żeglujemy zbierając skarb z zatopionego jachtu! (nie, nie nic nie topiliśmy. Zbierany pileczki kolorowe 🙃)

Tak nas pirackie przygody pochłonęły, że aż zapomnieliśmy się meldować!🙈
U nas wszystko cudownie 💪 robimy pirackie bandery, makiety wysp pirackich, no ale przede wszystkim żeglujemy zbierając skarb  z zatopionego jachtu! (nie, nie nic nie topiliśmy. Zbierany pileczki kolorowe 🙃)

Jak zostać prawdziwym piratem w 5 dni to tegoroczny temat półkolonii pod żaglami. Zaczynamy zabawę i tworzymy swoje alter ego pirata ... See MoreSee Less

❗️❗️❗️Bardzo prosimy uważajcie jutro na siebie, prognozowany poważny incydent burzowy z silnymi porywami wiatru do 100-120km/h. Przekazujcie dalej❗️❗️❗️⚠UWAGA! MOŻLIWA NIEBEZPIECZNA SYTUACJA POGODOWA!
PROSIMY O UDOSTĘPNIENIE INFORMACJI DALEJ –
NIECH JAK NAJWIĘCEJ OSÓB MA SZANSĘ DOWIEDZIEĆ SIĘ O POTENCJALNYM ZAGROŻENIU!⚠

Poniedziałek przyniesie jak do tej pory najgroźniejszy incydent burzowy w tym roku. Dużym zagrożeniem burzowym objęta jest znaczna część kraju. Falę upału zakończy seria gwałtownych zjawisk konwekcyjnych, która przejdzie przez Polskę najpewniej w dwóch falach. Obie miejscami będą niszczycielskie. Podobnie jak w niedzielę, w pasie od zachodniej po północno-wschodnią Polskę rozpościerać się będzie pofalowany front atmosferyczny, w linii którego powstać może niż wtórny. Jego obecność spowoduje znaczne nasilenie się niestabilności w dolnej i środkowej troposferze, postępujące zagięcie linii frontu, wraz z przemieszczeniem się chłodnego sektora wgłąb Polski, oraz powstanie przynajmniej jednej wyraźnej linii zbieżności wiatru. Doprowadzi to do powstania silnych zjawisk burzowych w większości kraju, w tym przynajmniej dwóch serii układów w formie liniowej, w tym być może jednego układu bow echo.

Pierwsza fala, której szczyt przypadnie na godziny poranne i południowe obejmie głównie pas południowej i południowo-zachodniej Polski. Druga seria pojawi się popołudniu w centrum i na północnym wschodzie. Obie cechować się będą znaczną aktywnością elektryczną, silnymi opadami deszczu i gradem. Głównym zagrożeniem będą jednak niszczące porywy wiatru, które mogą przekraczać 100 km/h, a w ekstremalnych przypadkach osiągną ponad 120 km/h. Na północy z kolei wystąpią głównie rozproszone, ale miejscami silne burze w zasięgu chłodniejszej masy powietrza polarnomorskiego i w obrębie centrum wspomnianego niżu. Pierwsze burze pojawią się już w nocy i będą kontynuacją komórek, które powstają właśnie nad Niemcami i północną częścią Polski. Ostatnich wyładowań spodziewamy się wieczorem i w nocy z poniedziałku na wtorek.

Szczegółowy opis obszarów dostępny jest na naszej stronie: obserwatorzy.info/prognoza-burzowa-na-20-06-2022/

Burza jest zjawiskiem lokalnym i mimo dogodnych warunków nie musi wystąpić nad Twoją lokalizacją!

Pamiętaj! Każda, nawet najsłabsza burza stanowi zagrożenie i nie powinna być bagatelizowana!

Zachęcamy do śledzenia relacji live na obserwatorzy.info oraz za pomocą aplikacji Monitor Burz

Zachęcamy także do raportowania zaobserwowanych zjawisk za pomocą naszego Systemu Raportów.

Load more