Zarząd fundacji

Julka – prezes fundacji

Gdyby nie Julka fundacji by nie było! Zaczęła żeglować dzięki swoim rodzicom i starszemu bratu w wieku 10 miesięcy i tak już jej zostało. Wakacje bez żagli to nie wakacje. Poza prowadzeniem fundacji jest komandorem klubu Jacht Oldtimer, który zrzesza pasjonatów i właścicieli starych jachtów. Na co dzień prowadzi zajęcia z dramy dla dzieci, a w wolnych chwilach jeździ konno. 

Natalia – wiceprezes fundacji

Natalia z Fundacją związana była zawsze jako wychowawca, ale w końcu nadeszła pora na coś więcej! Patent żeglarza jachtowego zrobiła w 2010 roku, kilkuletnia przerwa, parę wypadów na żagle by w końcu w 2021 ruszyć na rejs po Zatoce Wiślanej gdzie w żaglach zakochała się na nowo. Przez wiele lat prowadziła drużynę harcerską, uwielbia chodzić po górach. Natalia pracuje w szkole, a prywatnie przyjaźni się z Julką – podobno dla nich dwóch nie ma rzeczy niemożliwych! 

Rada fundacji

Stasiek – przewodniczący rady

Dzięki niemu wszystkie dokumenty w fundacji są poprawnie wypełnione. Pilnuje terminów spotkań, ważnych wydarzeń. Dla zarządu jest wielkim wsparciem i zawsze potrafi pomóc. Razem z całą radą fundacji pomaga znaleźć projekty, w które możemy się włączyć. Doświadczony instruktor żeglarski – jachtowy sternik morski, wychowawca. Prowadzi szkolenia na patent żeglarza jachtowego gdzie najchętniej opowiada o locji i przepisach. Wielokrotnie żeglował na żaglowcu S/Y Zawisza Czarny gdzie pełni funkcje oficerskie. Poza fundacją działa w harcerstwie – jest komendantem hufca Jaktorów.

Damian – członek rady

Z pozoru spokojny, ale tylko podczas pobytu na lądzie bez możliwości do żeglowania. Podczas rejsów
i obozów żeglarskich zamienia się w duszę towarzystwa. Często pełni rolę bosmana – speca od sprzętu. Oczywiście jest instruktorem żeglarstwa, posiada patent jachtowego sternika morskiego oraz ukończył kurs wychowawcy kolonijnego. Żeglowanie po mazurach sprawia mu wiele radości jednak Damian dopiero na rejsach morskich czuje się jak ryba w wodzie. Uwielbia śpiewać, zna teksty wszystkich piosenek. Czy śpiewać potrafi? Odważnych do oceny zdolności muzycznych Damiana zapraszamy na obozy!

Klaudia – członek rady

Dzięki niej doszliśmy do momentu, w którym powstałą fundacja. Początkowo to właśnie Klaudia prowadziła zajęcia żeglarskie dla dzieci i młodzieży oraz wyjeżdżała z nimi na obozy jako wychowawca.
W radzie ma bardzo ważne zadanie. Kiedy zarząd
i pozostali członkowie rady swoimi pomysłami odbiegają od głównego celu potrafi naprowadzić nas na właściwe tory. Uwielbia podróżować i jest zdecydowaną mistrzynią
w organizowaniu wycieczek. Znajduje miejsca do których nie zaprowadzi żaden przewodnik.

Szymon – członek rady

Na początku był Szymon i jego szalone pomysły! To właśnie dzięki niemu w Grodzisku pojawiły się zajęcia żeglarskie dla dzieci i młodzieży. Potrafi zachęcić
i zmotywować każdego do działania. Urodzony organizator, ale przede wszystkim wizjoner. Przy Szymonie nie da się nudzić. Każdy wyjazd i obóz jest pełen niespodzianek. Poza tym jest naszym mistrzem w dziedzinie marketingu. Instruktor żeglarstwa, wychowawca. Uwielbia zwiedzać, poznawać nowe miejsca i ludzi, ale przede wszystkim interesuje się fotografią.

Instruktorzy żeglarstwa i wychowawcy

Staś - Kierownik Wyszkolenia Żeglarskiego

Staś na patent żeglarza jachtowego szkolił się pod okiem naszego zarządu, Staśka z rady fundacji oraz Martynki i Mikołaja. Kadra mocno wymagająca! Na szczęście poradził sobie doskonale, cały czas dokształcał by wreszcie w 2021 roku stać się KWŻ Fundacji.  Do tej pory Stasia można było spotkać zawsze na naszych zajęciach, półkoloniach, obozach, ale teraz trochę się zmieni. Spełnia swoje marzenie i wyjeżdża na studia w Szkole Morskiej w Gdyni. 

Martyna

Instruktorka żeglarstwa i wychowawca w jednym. Swoją przygodę z nami zaczęła wiele lat temu jako uczestnik obozów. Z czasem stała się młodszą kadrą, aż w końcu pełnoprawnym instruktorem. Ani kadra, ani uczestnicy obozów z nią nie mogą się nudzić. Pozytywna i szalona, ale przy okazji bardzo odpowiedzialna. :Przy niej każdy od razu się uśmiecha. Zajęcia na lądzie prowadzi na najwyższym poziome, jednak stwierdziła, że lepiej czuje się na wodzie gdzie także daje z siebie 100%. Interesuje się muzyką, grą na instrumentach oraz studiuje na kierunku lekarskim na UMB.

Mikołaj

To kolejny instruktor żeglarstwa, którego znamy od czasów gdy jeździł na obozy jako uczestnik. Od 2011 roku każde wakacje spędza na żaglach. Dzięki temu na wodzie potrafi sobie poradzić w każdej sytuacji. Jeżeli chodzi o szkolenie to teoria żeglowania dla niego jest czymś banalnym i potrafi wytłumaczyć ją każdemu! Czemu? Może ma to coś wspólnego z jego kierunkiem studiów – energetyka na politechnice warszawskiej. Brzmi kosmicznie? Dodatkowo wszystkie wykłady są w języku angielskim! Na szczęście Mikołaj potrafi też grać na gitarze co słychać i widać szczególnie przy wieczornych ogniskach podczas obozów i rejsów.

Marta

Wychowawca kolonijny, jak mówi o sobie – żeglarka amatorka. Jej najbliżsi znajomi i przyjaciele żeglują więc w końcu też zaczęła (o to nam chodzi)! Dzięki temu w sezonie żeglarskim zamienia się we władcę mórz i oceanów mazurskich, chociaż na co dzień to niepozorna studentka filologii polskiej. Uwielbia pracę z dziećmi i kocha przekazywać im wiedzę jak na przyszłego nauczyciela przystało.

Gabrysia

Zawsze uśmiechnięta, a jednak pilnującą dyscypliny oraz bezpieczeństwa uczestników i odpowiedzialna pani kierownik. Gabrysia to wychowawca i edukator
z wieloletnim doświadczeniem na polu obozowym, kolonijnym i korepetytorskim. Na codzień jest programistką, z wykształcenia fizykiem
i menedżerem, a z pasji planszówkowiczem, żeglarzem i narciarzem.

Rafał

Z fundacją miał jechać na jeden rejs jako sternik, ale jednak zmienił plany i postanowił dołączyć do grona naszych instruktorów. Rafał egzamin na patent żeglarza jachtowego zdał w 2018 roku. Powoli szkoli się jak wygląda praca u nas, czego wymagamy. Na szczęście idzie mu to z wielką łatwością! Przez cały rok uczestniczy w zajęciach dla dzieci i pomaga je prowadzić. Poza żeglarstwem interesuje się historią, uwielbia czytać, ale przede wszystkim poznawać nowych ludzi.