Wreszcie płynę!

Za nami 4 tygodnie obozów w Pieckach. Jednak to był tylko przedsmak prawdziwego żeglarstwa. Tam spanie w domkach, tylko kilka godzin żeglowania w ciągu dnia. A teraz? Jesteśmy na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Śpimy na jachtach, gotujemy na jachcie i cały dzień spędzamy na jachcie. Ciekawi jak to wygląda? No to hop!

Od tygodnia piętnastu uczestników w wieku 14-18 lat na mazurach zmaga się
z upałem, wiatrem. Jednak z pewnością dla nich to wspaniała przygoda. Dziewięciu z nich mimo wakacji ma również sporo nauki. Na koniec rejsu czeka ich egzamin na patent żeglarza jachtowego. Jednak i oni bawią się wspaniale. Pogoda zdecydowanie rekompensuje to co działo się w lipcu. Dla żeglarzy jest idealnie.  Świeci słońce, wieje wiatr. Może jest trochę za gorąco, ale z tym radzimy sobie kąpielami w jeziorze. Już pierwszego dnia gdy tylko wszyscy się rozpakowali, oddaliśmy cumy i wypłynęliśmy na jezioro Dargin na pierwszą kąpiel.

IMG_1257
IMG_1259
IMG_1261
IMG_1273

Kolejnego dnia o poranku spotkaliśmy się na apelu rozpoczynającym rejs. Na nim krótkie omówienie zasad jakie będą panować na rejsie, ponowne przedstawienie całej kadry i poinformowanie załogantów o tym jak będzie wyglądał ten dzień. Potem szybkie śniadanie i ruszamy w rejs! Teraz tak każdego dnia, podobnie jak na obozach w Pieckach rozpoczynamy każdy nasz dzień – krótki apel i żagle w górę!

IMG_1296
IMG_1311
IMG_1312
IMG_1313
IMG_1314

Każdy dzień jest bardzo podobny, co tutaj dużo pisać. Wstajemy przed 8 rano, apel, śniadanie i klar na jachcie. Rano lub popołudniu wykład dla kurasntów
i pozostałych chętnych, w ciągu dnia czas na kąpiel w jeziorze, a tak to żeglujemy jak najwięcej. To już połowa obozu i śmiało możemy stwierdzić, że pogoda nam naprawdę sprzyja!

IMG_1342
IMG_1345
IMG_1352
IMG_1355
IMG_1368
IMG_1512
IMG_1517

Co u nas jeszcze? Ogniska, odwiedziny specjalnych gości, wygłupy w jeziorze, ale to już niedługo!

cdn … 🙂

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.