Żagle, świat wielkiej przygody

Co tu zrobić kiedy długie są wieczory, a budowa jachtu jest dalej zagadką? Dzisiaj przekonali się o tym wszyscy uczestnicy obozu, którzy razem ze sternikami zajmowali się taklowaniem, wszelkich dostępnych łódek.

                                                                                                                                                                  26.06.2018

Dzisiaj wielki dzień dla wszystkich obozowiczów! Z rana na dzieciaki czekała niespodzianka, w postaci pierwszego, poważnego apelu otwierającego nasz obóz. Komendantka przeczytała pierwszy rozkaz, oboźna razem z wachtowymi ogłosiła pierwszy w 2018 roku meldunek. Lecz to jeszcze nie koniec, gdyż pojawiły się również koszulki, które zapieczętowały, przynależność uczestników do drugiej żeglarskiej rodziny.

Kolejny dzień, który przyniósł ze sobą zmianę pogody, w postaci 20 stopni Celsjusza, 2 stopni Beauforta oraz pięknego słońca, towarzyszącego nam przez prawie całe popołudnie. Dzięki temu w końcu nadszedł czas, na dłuższą wizytę na brzegu jeziora Wągiel, gdzie na podopiecznych czekały już największe atrakcje. Przy wspólnych siłach, na masztach pojawiły się groty oraz foki.

Temu wydarzeniu towarzyszyło wiele emocji, które dało się słyszeć aż do obiadu! 🙂

Po pysznym, jak to zresztą każdego dnia obiedzie, była upragniona cisza poobiednia na której dzieciaki miały możliwość dokonania małych zakupów
w sklepiku, a także wykonania telefonów do stęsknionych rodziców.

Była praktyka, teraz czas na teorię! Po odpoczynku odbyły się zajęcia dotyczące budowy jachtu, aby utrwalić zdobytą dziś wiedzę. Następnie po zjedzeniu owocowego podwieczorku, podopieczni wzięli udział w kolejnych zajęciach tym razem dotyczących bezpieczeństwa na wodzie, które jest podstawą, dla każdego żeglarza 🙂

Po sytej kolacji, chłopcy rozegrali mecz w piłkę nożną, a dziewczynki ochoczo kibicowały. W tym samym czasie, kadra przygotowywała podchody, które były kolejną niespodzianką z rzędu, w ten piękny wtorkowy dzień.

My już wiemy jak nazywają się poszczególne żagle a wy? 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.